Nově máme elektromobil IONIQ 20 EV

Podpora přechodu na nízkouhlíkové hospodářství ve všech odvětvích je stále více diskutovaným tématem a budoucím trendem v dopravě. A nejen z tohoto důvodu se naše firma jako žadatel o dotaci rozhodla na konci roku 2020 pořídit čistě ekologický elektromobil IONIQ 20 EV včetně vlastní neveřejné nabíjecí stanice. Elektromobil a nabíječku jsme získali díky programu OP PIK.

Projekt s názvem „Pořízení osobního elektromobilu (BEV) kategorie M1 s kompaktní nabíjecí stanicí“ byl podpořen z OP PIK v rámci Výzvy V. Nízkouhlíkové technologie – Elektromobilita ve výši dotace 30 %, způsobilé výdaje 906 092,56 Kč bez DPH. Projekt je spolufinancován EU a představuje praktickou demonstraci obecného uplatnění inovativní nízkouhlíkové technologie v oblasti nakládání energií při využívání druhotných surovin napříč odvětvími.

Elektromobil IONIQ 20 EV jsme pořídili za podpory dotace OP PIK young4energy

Hlavním našim cílem pro pořízení ekologického elektromobilu s nabíjecí stanicí byly nejen naše podnikatelské a PR aktivity, a hlavně demonstrace tohoto řešení našim koncovým klientům.

V rámci naší hlavní nabízené služby návrh kompletního designu energetických úspor navrhujeme ve většině případů kromě zdrojů na výrobu energií, na bázi KVET a OZE s doplněním o bateriové systémy, i řešení s využitím vyrobené elektřiny pro nabíjení elektrovozidel. Toto řešení jsme navrhli a zrealizovali například pro logistický sklad společnosti MALFINI a.s. v Ostravě či pro město Budišov nad Budišovkou v okrese Opava, které má nyní svou vlastní veřejnou elektronabíječku.

IONIQ 20 EV STYLE PREMIUM

Rozhodli jsme se pro osobní elektromobil IONIQ 20 EV Style Premium v modré barvě značky Hyundai, jehož parametry nás zaujaly – dojezdová vzdálenost 311 km na jedno nabití, Lithium-ion polymerový akumulátor, nabití na 80 % při použití 100 kW za méně než hodinu, aerodynamická čistá silueta a tepelné čerpadlo pro efektivní vytápění a ochlazování.

NEVEŘEJNÁ NABÍJECÍ STANICE

Z dotace OP PIK jsme pořídili i nabíjecí stanicí typu Wallbox o výkonu 1x 22 kW s řídicím rozvaděčem. Nabíjecí stanice je napojena jak na distribuční síť, tak i na fotovoltaický systém, díky kterého elektromobil nabíjíme za téměř nulové náklady.

Nejnovější příspěvky: