Navrhli jsme nejmodernější hybridní fotovoltaický systém v Česku

Jsme generálním projektantem jednoznačně nejmodernějšího hybridního fotovoltaického systému s akumulací do baterií v kombinaci s inteligentním řídicím systémem a predikcí výroby pro společnost MALFINI a.s. (dříve Adler Czech a.s.), konkrétně pro její logistické centrum v Ostravě.

V úterý 17. září jsme slavnostně za přítomnosti ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka zahájili provoz unikátní „Malfini“ fotovoltaické elektrárny (FVE) o výkonu 296 kWp, která se řadí mezi nejmodernější technologie svého druhu v celé České republice.

Ostravská FVE s 364 kWh velkokapacitní baterií  a 2 kogeneračními jednotkami TOTEM zajišťují téměř stoprocentní potřebu elektřiny celého skladu včetně i nabíjení vysokozdvižných vozíků a elektromobilu.

MALFINI (dříve ADLER Czech) má největší hybridní fotovoltaický systém s panely na fasádě v Ostravě, young4energy

FVE panely jsou umístěny nejen na ploché střeše ostravského areálu, ale také na fasádě budovy, které zabezpečují celoroční výrobu elektrickou energii tedy i v zimním období, kdy slunce je pouze 20°nad obzorem. Navíc díky moderními řídícímu a monitorovacímu systému lze kapacitu baterií řídit dle aktuálního využití a požadavkům provozu.

Při plném výkonu vyrábí „Malfini“ fotovoltaická elektrárna tolik elektřiny, že by mohla zásobovat 100 rodinných domů.

Projekt byl podpořen dotací OPPIK ve výši 10 milionů v rámci zvýšení soběstačnosti ve využívání energií v rámci provozu a činnosti společnosti ADLER. Celková investice převratného systému dosáhla 15 milionů korun a celý projekt byl vybudován za tři měsíce.

Nejnovější příspěvky: